JOB THROUGH THE INTERNET????

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
ioazon

Δημοσίευση από ioazon » 06 Φεβ 2002 23:43

ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΑΣ, ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ??? ΕΝΝΟΩ "WORK FROM HOME THROUGH THE INTERNET". ΑΝ ΝΑΙ, ΔΩΣΤΕ ΚΑΝΕΝΑ LINK ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΜΑΙ

Άβαταρ μέλους
oikos

Δημοσίευση από oikos » 14 Φεβ 2002 19:55

To exw melethsei arketa to thema kai kserw merikous diaforetikous tropous na doulepsei kaneis, oi opoioi deila-deila kanoun thn emfanish tous kai sthn Ellada. Eksartatai omws, ti theleis na kaneis kai ti gnwseis exeis. An endiaferesai gia marketing mesw tou web, h an endiaferesai na ekteleis kapoia allou eidous ergasia mesw ypologisth, prokeimenou na mhn phgainoerxesai sto grafeio. An mas eksighseis leptomereies, mporw na sou pw ki alla pio sygkekrimmena pragmata.

ioazon

Δημοσίευση από ioazon » 15 Φεβ 2002 12:33

thanx! BASIKA DEN THA ITHELA NA ASXOLITHO ME PWLHSEIS. TELEIONO FETOS THN ASOEE (DIOIKHSH EPIXEIRHSEON). DEN KSERO AKRIBOS TI THA ITHELA NA KANO ALLA H PROOPTIKH DEN PAO STO GRAFEIO EINAI KALH!!! <P>------------------

Άβαταρ μέλους
oikos

Δημοσίευση από oikos » 19 Φεβ 2002 18:21

Χμμμ Η Διοίκηση Επιχειρήσεων τι ακριβώς περιλαμβάνει; Διοίκηση Προσωπικού, Μάρκετινγκ, Οικονομικά, Λογιστικά; Το ρωτάω αυτό, γιατί φαντάζεσαι να γίνεις διευθυντής ενός τμήματος χωρίς να βρίσκεσαι στο γραφείο; Θα ήταν λίγο δύσκολο! Αν όμως, ήθελες να σχεδιάσεις π.χ. ένα site για μια επιχείρηση, δηλαδή τι πρέπει να περιέχει για να την προβάλει σωστά, αυτό ουσιαστικά είναι μάρκετινγκ και νομίζω πως μπορεί να γίνει άνετα και από το σπίτι. Το θέμα τώρα είναι, να βρει κανείς και κάποια εταιρεία για να τον προσλάβει! Στην Ελλάδα που είμαστε σε όλα πίσω, το να σε προσλάβουν για να ...κάθεσαι στο σπίτι είναι τουλάχιστον πρωτοποριακό. Αλλά ίσως να το καταλάβουν κι αυτό οι ιθύνοντες και να το προωθήσουν, διότι εξοικονομεί πολύ χρόνο, κόπο και ενέργεια, που θα μπορούσε να διατίθεται για καλύτερη απόδοση στη δουλειά. Πάντως, το πιο συνηθισμένο είδος "εργασίας" μέσω Internet, είναι το λεγόμενο "Πάρε τη ζωή και τη δουλειά σου στα χέρια σου και φτιάξε μια δική σου επιχείρηση που θα σου δώσει αμύθητα κέρδη και χρόνο για να τα αξιοποιήσεις". Δεν ξέρω αν έχουν δίκιο, αλλά αυτό προϋποθέτει πρώτον πωλήσεις και δεύτερον να αγοράσεις και να χρησιμοποιήσεις πρώτος εσύ το προϊόν που πρόκειται να συστήσεις στους μελλοντικούς πελάτες σου. Αλλιώς δεν θα έχεις προσωπική πείρα για την ποιότητα και την αξία του. Το Internet βέβαια, προσφέρεται για αυτόματη διαφήμιση, λήψη παραγγελιών, απάντηση σε e-mails κλπ, αλλά εφ' όσον δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη, δεν ξέρω να μιλήσω για τα αποτελέσματά του. Το πιο απλό απ' όλα ως εργασία από το σπίτι, θα ήτανε η δακτυλογράφηση, η δημιουργία διαφημιστικών σποτ με flash και διάφορα άλλα τέτοια projects, που γίνονται στον υπολογιστή. Όλα αυτά με ενδιαφέρουν κι εμένα, γιατί κι εγώ χρειάζομαι επιπλέον χρήματα, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι καλό. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά σε ερευνητικά προγράμματα ξένων πανεπιστημίων. Ίσως να υπάρχει κάτι. (Τώρα σε φώτισα!) Πάντως θα έχω κι εγώ το νου μου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης