ΤΟ ΝΕΟ FreeStuff.gr είναι εδώ!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μαρ 2002 09:31

Με χαρά σας ανακοινώνω ότι τέλειωσα τις εργασίες αναβάθμισης του freestuff.gr που έκανα τις τελευταίες ημέρες..

Ποιες ήταν αυτές;
- Όλο το site έγινε σε PHP (ήταν σε απλή HTML και PERL).
- Οι συζητήσεις αναβαθμίστηκαν στην τελευταία έκδοση του phpBB (σε PHP), από το ubb που ήταν σε PERL.
- και το σημαντικότερο; Αναβαθμίστηκε ο server και η γραμμή σύνδεσης με το internet χάρη στην http://www.isol.gr

.. μη μου πείτε ότι δεν είδατε διαφορά στην ταχύτητα :wink:

περιμένω τα σχόλιά σας για να γίνουμε καλύτεροι!!!

way.gr

<font size=-1>[ Αυτό το Μήνυμα διορθώθηκε από: John Sclavos στις 2002-03-14 09:33 ]</font>

Άβαταρ μέλους
Tsatsos

Δημοσίευση από Tsatsos » 14 Μαρ 2002 11:06

Prwta ap' ola xerome pou agapas afto to site kai kaneis oti kalo mporeis gia ton kosmo!
H kainouria ekdosh tou forum einai poli kali alla exei ena mionektima se sxesh me tin proigoumenh kai kalo tha tan na to diorthoseis an mporeis :smile: exo analish 1152x864 kai ta gramata tou forum fenonte terastia... to girisa ligo sthn 800x600 etsi opos fenontousan eniotha gia ligo san pedi me eidikes anagkes :razz:

To site twra einai ontos poli pio grigoro!

Sigxaritiria gia tin kali kai sintiritiki douleia sou!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 15 Μαρ 2002 03:46

Όντως.. τα γράμματα ήταν τεράστια..
νομίζω ότι τώρα είναι καλύτερα.. :wink:

Πάντα προσπαθώ να κάνω όσο ποιο συντηρητικές αλλαγές γίνετε..
Γιατί πιστεύω ότι δεν είναι ωραίο για τους συχνούς επισκέπτες της σελίδας να μπουν μια ωραία πρωία και ξαφνικά να αντικρίσουν ένα site που δεν τους λέει τίποτα σε σχέση με το παλιό..

Οι αλλαγές πρέπει να γίνονται σιγά - σιγά και μεθοδικά, να βλέπεις ποιες αποδέχεται ο κόσμος, ποιες τις απορρίπτει και να ελίσσεσαι ανάλογα.

Το θέμα είναι να σου λένε την γνώμη τους..
Γιατί εάν δεν σου την λένε, πως θα μπορέσεις να την κάνεις πιο χρηστική;

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
stavroula

Δημοσίευση από stavroula » 15 Μαρ 2002 06:11

Αυτό που μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση είναι η διαφορά στην ταχύτητα, και για μένα είναι το πιο σημαντικό
Μπράβο Γιάννη....

Άβαταρ μέλους
virusalos

Δημοσίευση από virusalos » 15 Μαρ 2002 07:21

Και ποιο γρήγορο το site, και ποιο πολλά μπορούμε να βλέπουμε στην ίδια σελίδα και είναι και εξελληνισμένο. χάρηκα για τις αλλαγές που όμως δε μας τρόμαξαν :smile:
πολύ καλή δουλειά

TempusFugit
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TempusFugit » 16 Μαρ 2002 05:39

Η διαφορά στην ταχύτητα ήταν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ!!! Ακόμα και με ADSL το Freestuff και το Way (πρέπει να έγινε εκεί αναβάθμιση, έτσι?) αργούσαν πάντα να κατεβούν... Πολλά συγχαρητήρια και για το άψογο forum!

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 17 Μαρ 2002 15:03

Φοβερο το freestuff δεν το περιμενα ετσι!!!!
Αν μπορεις John βαλε και κανενα ακομα site με Free Hosting και περισσοτερα site που εξηγουν για php,HTML,Javascript, και αλλα διαφορα θα ειναι καλυτερα.... παντως και εγω ειδα μεγαλη διαφορα!!!!!

Άβαταρ μέλους
mitsos

Δημοσίευση από mitsos » 18 Μαρ 2002 12:57

Βασικά εγώ μπερδεύτηκα στην αρχή λόγο της αλλαγής του forum...παρόλα αυτά έτσι είναι καλύτερα...μπράβο Γιάννη...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2002 09:33

Παιδιά, σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..
Ελπίζω να συνηθίσετε γρήγορα και χωρίς προβλήματα το νέο forum μας, μιας και είναι πολύ καλύτερο από το προηγούμενο.

Χαίρομαι που το βρίσκετε κι εσείς γρήγορο το νέο http://www.freestuff.gr γιατί πραγματικά, έψαξα πολύ για το που θα κάνω host την σελίδα μου και κατέληξα στην http://www.isol.gr η οποία πέρασε τα τεστ που της έκανα.

Π.χ. Μπήκα από διαφορετικούς provider διαφορετικές ώρες για να δω την ανταπόκριση που έχουν οι server τους. Το καλό είναι ότι μπόρεσα να συνεννοηθώ μαζί τους.. όταν τους είπα να μου δώσουν 5-6 sites που κάνουν host για να δω τις ταχύτητες, μου έδωσαν 5-6 sites, αλλά το κάθε ένα ήταν σε διαφορετικό server.. έτσι μπόρεσα να κάνω καλύτερα τα τεστ μου..
Γιατί ξέρετε.. πολλοί που κάνουν host βάζουν την σελίδα τους σε κάποιον γρήγορο server για να την έχουν ως βιτρίνα.. και μετά όταν πάς στην δικιά σου βλέπεις ότι είναι σε κάποιον άλλο server με πολύ λιγότερες δυνατότητες και μικρότερες ταχύτητες..

Σιγά - σιγά θα γίνει η αναβάθμιση και στο http://www.way.gr με πολλές εκπλήξεις για τα μέλη του, μιας κι ετοιμάζω κάποια κομμάτια μόνος μου που δεν τα έχετε δει σε παρόμοια sites.. :wink:

Αλήθεια, το σηματάκι που έφτιαξα για το freestuff.gr (στο πάνω μέρος του forum) πως σας φαίνετε; Να το υιοθετήσω σε όλο το site ή είναι χάλια :smile:

Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 19 Μαρ 2002 09:52

Vre paidia, 2 meroules eleipsa kai ego kai otan irtha ta vrika ola alagmena!! Me geia to kainougio site Gianni! Pragmati einai pio grigoro kai exei polla nea pragmata. Stin arxi ligaki den iksera pou na psakso alla meta ola entaksei. De mou les omos, den tha itan kalitera na valeis to link gia tin kathe enotita ("oles oi syzitiseis") prin apo tis erotiseis? Me to zori to eida... I akomi kalitera ektos apo ton pato ton erotiseon na to exeis kai stin korifi tous?

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 19 Μαρ 2002 09:59

ennoeis afto to imagaki pou dixnei ena anthropaki pou sximatizei to "F" kai dipla grafei "reestuff.gr"? Kala, den ksero gia tous alous alla ego to vrisko poli xaritomeno.I idea na tou valeis se oles tis selides einai kali giati einai mikro kai katatopistiko!

PS: Ti programma zografikis xrisimopoieis?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Μαρ 2002 10:14

On 2002-03-19 09:59, hellas wrote:
ennoeis afto to imagaki pou dixnei ena anthropaki pou sximatizei to "F" kai dipla grafei "reestuff.gr"? Kala, den ksero gia tous alous alla ego to vrisko poli xaritomeno.I idea na tou valeis se oles tis selides einai kali giati einai mikro kai katatopistiko!

PS: Ti programma zografikis xrisimopoieis?
Ναι αυτό λέω :smile:

με το photoshop το εφτιαξα..
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CrackGR

Δημοσίευση από CrackGR » 26 Μαρ 2002 08:02

Kalo einai alla se alo xromataki den yparxei? :smile:
an mporeis ftiakse kanena flashaki gia sima tou site.... pisteyw pws tha einai kalytero.....
Na 'se kala John!!!!

Άβαταρ μέλους
seldimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από seldimi » 26 Μαρ 2002 11:56

Γιάννη αν ξέρω καλά βγήκε PHPBB2 κ εσύ έχεις το 1.4. :smile:. Η ταχύτητα άλλαξε.

<font size=-1>[ Αυτό το Μήνυμα διορθώθηκε από: seldimi στις 2002-03-26 11:59 ]</font>

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Μαρ 2002 10:10

το phpBB 2 ειναι ακομα σε beta... γι' αυτο δεν το βαζω ακόμα.. :wink:

το σήμα σε άλλο χρωματάκι; έχετε να προτείνετε τίποτα από χρώματα;
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης