Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Λύσεις προβλημάτων για το δημοφιλές πρόγραμμα κατασκευής παρουσιάσεων στο διαδίκτυο.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pvnrt1407

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Δημοσίευση από pvnrt1407 » 28 Απρ 2004 12:42

Το πρόβλημα μου είναι το εξής:
Έχω φτιάξει ένα αρχείο flash (ένα είδος κουίζ) το οποίο περιλαμβάνει radio buttons και κάποια dynamic texts. Τα περιεχόμενα των radio buttons και των dynamic texts τα παίρνω από ένα εξωτερικό αρχείο php. Τo κουίζ αυτο το έχω φτιάξει με το Flash mx 2004. Ενώ παίζει καλά στους περισσότερους υπολογιστές (εκεί που έχει XP) μόλις το δοκίμασα σε ένα υπολογιστή με WIN98 , I.E 6 και με τον τελευταίο flash player, στην θέση τών dynamic texts και των labels των radio buttons δεν εμφανίζεται τίποτα! Παρόμοιο πρόβλημα παρουσιάζεται και με netscape και όταν η ταινία αυτή ανοιχτεί σε περιβάλλον LINUX...Τι φταίει?Μήπως υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνω? Γιατι να μην παίζει καλά σε όλα τα μηχανήματα αφου έχουν τις τελευταίες εκδόσεις των flash players?
Χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια σας!Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Δημοσίευση από |dD| » 28 Απρ 2004 15:40

-kane update stus drivers tvn WIN98
-kita an iparxi i gramatosira (vs proepilegmeni) ston fakelo "fonts"
-to plug in gia Linux ine diaforetiko apo tvn Windows, katebase to xana (gia Linux) apo tin Macromedia.
-an 'crashari' (peftun i liturgies tu, blokari i o8oni ke diafora ala) kapio apo ta proanafer8eda mixanimata, kita xana ton kvdika su.
-katebase to telefteo version tu Netscape ke dokimase xana (simivsi-i java na ine enabled).
-an o kvdikas ine dikos su kita ton xana grami grami
-an o kvdikas den ine dikos su tote xanakita tin metafora tu sto project su grami grami
-piramatisu prvta me tin simbatotita sta proanafer8eda mixanimata me ton exis 'tester',ton opio 8a bris sto parakatv path tu pc su:
Local Settings\Application Data\Macromedia\Flash MX 2004\en\Configuration\Samples\AccessibleApplications\AccessibleApplications.html

an se exi kalipsi kapio apo ta parapanv 8a se parakalusa na to anaferis me to epomeno post.
an oxi tote emfanise mas analitika ton kvdika su (i ton metaferomeno kvdika sto project su).
Χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια σας!
gia kapies efarmoges/project ine adinato mesv enos forum na exis amesa apotelesmata/apadisis, gia tin epilisi opiudipote problimatos xriazomaste mia amfidromi epikinonia opu mas analiis akribvs to problima su (kati analogo pu su egrapsa ke sto pm gia na katalabv to epipedo tvn gnvsevn su).;)

Άβαταρ μέλους
|dD|
Honorary Member

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!

Δημοσίευση από |dD| » 29 Απρ 2004 21:54

episis prosexe tin idiotita tu devicefont giati liturgi mono se windows (prosexe episis to true ke to false)

oti alo 8imi8v 8a sto grapsv ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες