cpanelthemes.com: Ζητείται προγραμματιστής PHP

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
kosmo

Δημοσίευση από kosmo » 14 Αύγ 2004 22:24

Filter έγραψε:Επειδή ήταν σε ένα team που έφτιαξε κάτι το οποίο υποστηριζόταν απο κάποια "εταιρία" του εξωτερικού ,
Νομίζω ότι πλέον η συζήτηση και οι προκαταλήψεις που επιδεικνύονται εδώ ξεπερνούν τα όρια του γελοίου. Ασφαλώς ο Filter θα δείξει αδυναμία στο να μάς μιλήσει λεπτομερώς για το team και για την εταιρεία του εξωτερικού που μάς υποστήριξε.

Αποσύρομαι με μεγάλη χαρά από τη συζήτηση αυτή γιατί έχω σοβαρότερα πράγματα να κάνω από το να αντικρούω κακοήθειες.

Και πάλι ευχαριστώ όλους όσους είδαν την αγγελία θετικά ή ακόμα και κριτικά αλλά δίχως να μειώσουν τπν εαυτό τους στο επίπεδο που εδώ επιδεικνύεται δίχως αιδώ.

kosmo

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 15 Αύγ 2004 15:53

Οκ ! Έκανα λάθος, δεν έχω κανένα λόγο να μην το παραδεχτώ... Αλλά αυτό σε πείραξε τώρα ? Το όλο ύφος που έδωσες χρησιμοποιόντας λάθος εκφράσεις του τύπου "Σε περίπτωση που θέλετε να ξεφύγετε από την νεοελληνική μιζέρια..." δεν σε είδα να το σχολιάζεις... αλλά βέβαια ασχολούμαστε μόνο με αυτά που μας συμφέρουν...

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω... Το θέμα πολύ απλά δεν με ενδιαφέρει. Μίλησα μόνο για ένα πράγμα που με πείραξε και αυτό είναι όλο !

Άν βέβαια νομίζεις ότι με αυτό που σου είπα σε μείωσα... ζητώ συγνώμη ! Αλλά στην τελική να σου πώ και κάτι... Δεν ξέρω ποιός είσαι , ούτε τι έχεις φτιάξει και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει να μάθω... Εγώ κοιτάω την πάρτη μου... !

Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις !!

Φιλικά
Αλέξανδρος
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 15 Αύγ 2004 21:04

Eπειδή ήμουν ο πρώτος που απάντησα σε αυτό το τόπικ με smilies, ας γράψω και εγώ τις σοφίες μου:

- Όσο φανταστικό και αν είναι το Fantastico, η αγγελία που δημοσιεύθηκε εδώ ήταν χαζή και κιτς. ΚΙΤΣ. ΚΙΤΣ.

- Ο cdhyper μιλάει όντως λίγο απότομα στον κόσμο.

- Αυτό που κάνει ο adavalas (το λινκ για αυτό εδώ το τόπικ το θυμήθηκα από το άλλο τόπικ το σχετικό με την συμπεριφορά του webmaster) είναι άδικο. Μήπως η "κλίκα" δεν είναι μόνο το γκρουπ των Moderators του freestuff, αλλά και το γκρουπ των "ανταγωνιστών" του?:P Αν σας χαλάει ο cdhyper, χωστε τα σε αυτόν και όχι στον ιδιοκτήτη αυτής της κοινότητας, δεν ειναι λογικό ;) Εκτός αν αυτός είναι που σας ενοχλεί πραγματικά είναι ο Cordis και δεν φταίει η συμπεριφορά του για αυτό...

- Παμε για κάνα μπανιο.

Φιλικα, εχθρικά, όπως σας αρέσει :)
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

adavalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adavalas » 16 Αύγ 2004 16:28

Ο cdhyper μιλάει όντως λίγο απότομα στον κόσμο.
Αν μιλούσε κάπως απότομα ας το δεχόμασταν έστω και με βαριά καρδιά.Όταν όμως υβρίζει και συκοφαντεί τουλάχιστον οσο με αφορά δεν πρόκειται να το δεχθώ.
Πιστεύω οτι ο καθένας αν ερχόταν στην θέση μου το ίδιο και το αυτό θα έπραττε.
Ελπίζω να μου αναγνωρίζετε το δικαίωμα της "αυτοάμυνας" εντός των ορίων που πάντα χαράζει η ευπρέπεια.
Μήπως η "κλίκα" δεν είναι μόνο το γκρουπ των Moderators του freestuff,
Αποδέχεσαι οτι υπάρχει αυτή η κλίκα ? Θεωρείς οτι παρόμοιες συντεχνιακές συμπεριφορές έχουν να προσφέρουν στο fs?
Όταν υπάρχει ενα καρκίνωμα σε ενα ζωντανό οργανισμό το αφαιρείς θυσιάζοντας ακόμη και ενα μέλος του σώματος σου προκειμένου να προστατέψεις τον οργανισμό στο σύνολο του.
Άσε που όταν κόβεις τα νύχια σου δεν χάνεις τίποτα απλά κερδίζεις με το να είσαι πιο καθαρός...
Αυτή η νοοτροπία συνοψίζεται σε μια θρυλική φράση του του Πατέρα Μπούς για πρών δικτάτορα της Λατινικής Αμερικής όταν αυτός δέχθηκε έντονες επικρίσεις για τον τρόπο που αυτός πολιτευόταν και ως σύμμαχος εξέθετε τις ΗΠΑ.
Είναι γυιός που..ας αλλά δικής μας που..ας!.
αλλά και το γκρουπ των "ανταγωνιστών" του?

Ποιός είναι ανταγωνιστής του fs? Προσωπικά διατηρώ μια επιχείρηση σχετικά με Παροχή Διαδικτυακών Υπηρεσιών.(άσχετη δραστηριότητα με το αντικείμενο του fs)
Αν αναφέρεσαι στην ιδιότητα μου ως co-admin στο Infopolis.GR μάλλον θα αστειεύεσαι.
Το Infopolis.GR είναι μια νέα On Line Κοινότητα που αριθμεί λίγους μήνες λειτουργίας και δεν μπορεί να συγκριθεί με το πασιγνωστο fs.
Για να προχωρώ σε μια τέτοια δημόσια παραδοχή αντιλαμβάνεσαι οτι δεν βλέπω το fs ανταγωνιστικά.
Θα ήταν ανόητο εκ μέρους μου δεδομένων των αναλογίων.
Τώρα αν κάποιοι βλέπουν φαντάσματα η τα επικαλούνται για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα αυτό είναι άλλου παπα ευαγγέλιο
καθώς παρόμοια ανυπόστατα σκεπτικά λέγονται εκ του πονηρού.
Αν σας χαλάει ο cdhyper, χωστε τα σε αυτόν και όχι στον ιδιοκτήτη αυτής της κοινότητας, δεν ειναι λογικό Εκτός αν αυτός είναι που σας ενοχλεί πραγματικά είναι ο Cordis και δεν φταίει η συμπεριφορά του για αυτό...
Κοίτα εξέθεσα αναλυτικά τους λόγους της διαφωνίας μου με το fs όσο αφορά το ότι δίνει βήμα σε κάποιους για να εκμέσουν εναντίον ανθρώπων που κινούνται επαγγελματικά στον ίδιο χώρο με εμένα.
(βλ post Cordis o άδικος )
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=11353
Έδειξα ξεκάθαρα το "φεγγάρι" με το δάκτυλο μου.Αν κάποιοι επιμένουν να κοιτάνε το δάκτυλο αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί πιστεύω οτι δεν είναι θέμα ορθής κατανόησης των όσων λέω αλλά προσπάθειας για να μετακυλήσουν αλλού την συζήτηση και να τραβήξουν την προσοχή μακριά απο τον φίλο τους.
Αν κάποιος δε έχει να κάτι να πει ας το πει καθαρά και ας μην αφήνει σκιές να πλανιώνται.
Αυτές είναι τακτικές που δεν περιποιούν τιμή σε όσους τις ασπάζονται.
Φιλικά ή εχθρικά αυτή είναι η άποψη μου.

Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 16 Αύγ 2004 17:23

Θα σας παρακαλούσα να αφήσουμε τα Φιλικά ή εχθρικά και για να τελειώνουμε κάποια στιγμή με αυτό το θέμα γιατί από αλλού ξεκίνησε και αλλού πηγαίνει...

Δεν υπάρχουν κλίκες στο Freestuff και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα του adavalas με τον cordis... Μια διαφορά που υπάρχει μεταξύ adavalas και cdhyper πιστεύω πως συζητήθηκε... Δεν νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι άλλο ! Ας κλείσει εδώ το θέμα αυτό...

Φιλικά και όχι εχθρικά
Αλέξανδρος
LET THE C0DER IN YOUR LIFE
Fatal Error: Unable to read 3555 bytes in /root/head/brain/task.php on line 0

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 16 Αύγ 2004 20:49

vomizo oti exoume parektrapei apo to 8ema tou post.
Parakalo sobareftite .
Please adavalas to kaveis epavilimevos kai fevete poli asximo to va kaveis post hijaking parembevovtas se asxeta posts gia va probaleis ta problimata sou me kapoiov xristi tou fs pou dikeos n adikos exei tnv ipostiriksi kapoiov xristov tou fs.

Prosopikos isigoume va givivei split sta asxeta me to post mivimata kai va metafer8ouv se kapoia sxetiki katigoria , oste va eivai oloi efxaristimevoi
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

adavalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adavalas » 16 Αύγ 2004 22:45

Rapid-eraser δεν κρύβομαι πίσω απο το δάκτυλο μου ισχυριζόμενος οτι δεν υπάρχουν και προσωπικοί λόγοι για την παρέμβαση μου.
Το όποιο όμως πρόβλημα μου δεν έγκειται σε μια τυχαία προσωπική αντιπαράθεση.
Πιστεύω οτι υπάρχει απο κάποιους ενα εχθρικό κλίμα και οτι αυτό αποτελεί μαι γενικευμένη πολιτική που ασκούν στο fs με συγκεκριμένα κίνητρα.(ας μην επαναληφθώ και γίνω βαρετός όποιος θέλει διαβάζει την όλη συζήτηση).
Στην ίδια βάση που δέχθηκα την επίθεση δέχθηκε (απο κάποιους τουλάχιστον γιατί άλλοι άσκησαν κριτική καλοπροαίρετα όσο έντονη και αν ήταν αυτή) και ο Kosmo.
Απλά κάποιοι θεωρούν οτι μπαίνουμε στα χωράφια (διαδικτυακές υπηρεσίες) τους και νομίζουν οτι φωνασκώντας θα μας τρέψουν σε άτακτη φυγή.
Θεωρώ οτι συνδέονται έμμεσα τα δυο θέματα εξ ου και η αναφορά.
Τώρα το αν κάποιος συμφωνεί η διαφωνεί αυτό δεν έχει να κάνει με την σύνδεση των θεμάτων που είναι πρόδηλη και οφθαλμοφανής.
Αν έκανε κριτική σε μια ποδοσφαιρική ομάδα και ξεκινούσα μια αντιπαράθεση εκει αυτό θα ήταν κατά την ταπεινή μου γνώμη hijaking.

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 17 Αύγ 2004 01:27

Έδειξα ξεκάθαρα το "φεγγάρι" με το δάκτυλο μου.Αν κάποιοι επιμένουν να κοιτάνε το δάκτυλο αυτό είναι κάτι στο οποίο δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί πιστεύω οτι δεν είναι θέμα ορθής κατανόησης των όσων λέω αλλά προσπάθειας για να μετακυλήσουν αλλού την συζήτηση και να τραβήξουν την προσοχή μακριά απο τον φίλο τους.
To φεγγάρι που δείχνεις, τελικά δεν μας είπες φίλε adavalas ποιός είναι. Ο cordis ή o cdhyper? Γιατί είτε εγώ είμαι χαζος και δεν καταλαβαίνω, είτε εσύ στην προσπάθειά σου να τα γράψεις πολύ γλαφυρά δεν τα γράφεις και τόσο σωστά.

Και αν στην τελική θέλεις να κριτικάρεις συμπεριφορές όπως αυτή του cdhyper, μην ανοίγεις τόπικ με τίτλο "cordis o αδικος" γιατί είσαι εκτός θέματος. Αυτό λέω.

Σου έδωσα δίκιο τότε, μιας και είχε τυχει να διαβάσω την αντιπαράθεσή σου με τον chyper, αλλά δεν νομίζώ ότι έπρεπε να εμπλέξεις τον cordis σε αυτό.

Αυτό που έγραψα περί κλίκας του freestuff ήταν μέσα σε εισαγωγικά, πράγμα που δείχνει εμφανώς την άποψή μου για το αν υπάρχει, με την λογική του "συνασπισμού εταιρικών συμφερόντων" που υποστηρίζει ο adavalas. Aυτό δεν σημαίνει ότι διαφωνώ ότι κάποιοι υπερασπίζονται και τέτοια συμφέροντα εδώ, αλλά όταν αυτό επισημαίνεται με τον τίτλο "cordis o άδικος", αυτό σημαίνει ότι τα υπερασπίζεται το freestuff οργανωμένα ...
Ποιος είναι ο φίλος μας με τον οποίο εσύ τα έχεις και εγώ προσπαθώ να τραβήξω την προσοχή μακριά του? Ο cdhyper η ο cordis?
Αν κάποιος δε έχει να κάτι να πει ας το πει καθαρά και ας μην αφήνει σκιές να πλανιώνται.
Αυτές είναι τακτικές που δεν περιποιούν τιμή σε όσους τις ασπάζονται.
Mιας και εσύ έχεις τιμή λοιπόν και δεν αφήνεις σκιές να πλανώνται, σταμάτα να δείχνεις το φεγγάρι και απάντα αν θες στο παραπάνω...
Αν πεις ο cdhyper, πάω πάσο, απλά το θέμα του τοπικ που άνοιξες ήταν εντελώς λάθος, αν πάλι πεις ο cordis, δικά μου επιπλεόν λόγια μετά την όλη παραπάνω συζήτηση περιτεύουν...

Αυτά.
aka thkouk

adavalas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adavalas » 17 Αύγ 2004 10:08

Φυσικά και η κριτική μου στρέφεται κατά του cdhyper.
Το μόνο που καταλόγιζω στον Cordis είναι οτι συνειδητά η ασυνείδητα με την ανοχή του θρέφει τέτοιες συμπεριφορές ενω θα έπρεπε να είναι κάθετος απο όπου και αν αυτές προέρχονται.
Οχι επίσης δεν πιστεύω οτι το fs υπερασπίζεται οργανωμένα συμφέροντα κάποιων επαγγελματιών στο χώρο της Παροχής Διαδικτυακών Υπηρεσιών αλλά οτι μέσα στις τάξεις του fs έχει παρεισφρήσει ενα κονκλάβιο του χώρου που προσπαθεί λυσσαλέα να αποκλείσει όλους τους άλλους με ανήθικες τακτικές (εξύβριση,συκοφάντηση κ.α) κάτι που και εσύ δεν απορρίπτεις
Σου έδωσα δίκιο τότε, μιας και είχε τυχει να διαβάσω την αντιπαράθεσή σου με τον chyper, αλλά δεν νομίζώ ότι έπρεπε να εμπλέξεις τον cordis σε αυτό.

Αυτό που έγραψα περί κλίκας του freestuff ήταν μέσα σε εισαγωγικά, πράγμα που δείχνει εμφανώς την άποψή μου για το αν υπάρχει, με την λογική του "συνασπισμού εταιρικών συμφερόντων" που υποστηρίζει ο adavalas. Aυτό δεν σημαίνει ότι διαφωνώ ότι κάποιοι υπερασπίζονται και τέτοια συμφέροντα εδώ, αλλά όταν αυτό επισημαίνεται με τον τίτλο "cordis o άδικος", αυτό σημαίνει ότι τα υπερασπίζεται το freestuff οργανωμένα ...
Εδω φυσικά και υπάρχουν ευθύνες απο την πλευρά του cordis.Αυτές επισήμανα στο μέτρο που αναλογούν σον καθένα.
Ας προχωρήσει σε κινήσεις εξυγίανσης ο Cordis και ο πρώτος που θα τον χειροκροτήσει δημόσια θα είμαι εγώ.

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 20 Αύγ 2004 13:57

OK, χαίρομαι πραγματικά που το ξεκαθάρισες :)
aka thkouk

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 25 Αύγ 2004 16:21

Prosopika (na po kai ego thn gnomh mou), osous 3ero kai asxolounte me selides kai programatismo, den einai mizeroi kai o orizontas tous den periklyei vasikes asxolies opos to podosfero kai ta barakia.

Pera apo afto, pistevo pos einai "kakos" diatypomenh h aggelia, oso kai kala pragmata na yposxetai. To na ypovivazei ton anagnosth sigoura den tha tou kinisei to endiaferon...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Αύγ 2004 16:30

εγώ νομίζω ότι η αγγελία έπιασε αυτό που ήθελε να κάνει και απόδειξη αυτού το ότι ασχολούμαστε μαζί της πάνω από 3 μήνες...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης